Jak kupować w internecie ubrania?

bluzka damskaKupowanie przez internet cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Najchętniej kupujemy elektronikę, artykuły spożywcze i oczywiście – ubrania i kosmetyki. Warto jednak wiedzieć, jak kupować ubrania, aby nie musieć ich później zwracać.

Takie elementy ubioru, jak bluzki damskie są stosunkowo proste do zmierzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że standardowa rozmiarówka: S, M, L i XL dla różnych firm może oznaczać naprawdę całkiem inne wymiary. Szczególnie, jeśli sprowadzamy ubrania spoza granicy. W takim wypadku dobrze jest skorzystać z pomocy centymetra i dokładnie się pomierzyć oraz porównać to z wymiarami podanymi na stronie producenta lub sprzedającego.

Poza bluzkami damskimi i męskimi łatwym do zakupienia ubraniem są także legginsy, swetry, oversizeowe koszulki i tuniki. W przypadku jeansów problemu nie ma, jeśli dokładnie znamy swój rozmiar u danej marki. Wiele osób dokonuje pomiaru w sklepie ulubionej firmy, po to aby następnie skorzystać z rabatowych cen i kupić dany produkt online.

Zakup butów także nie powinien sprawić problemu pod warunkiem, że skorzystamy z prostej wskazówki. Będzie nam potrzebna kartka i ołówek. Stojąc boso na kartce obrysujmy stopę, a następnie jej obrys zmierzmy na długość centymetrem. To jest długość wkładki, jaką powinny mieć nasze buty, aby były wygodne. Na stronie producenta lub sprzedającego to najważniejszy wymiar – nie kierujmy się standardowymi rozmiarami jak nr 36 czy 40. Mogą być one zaniżone lub zawyżone, tymczasem centymetr nie kłamie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież damska i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *